Egy jó kis kirándulás alkalmával a fényesen ragyogó Nap hatására megjöhet a kedvünk egy kis barnuláshoz. Ilyenkor csupán annyi a dolgunk, hogy kifekszünk és figyelünk, mert bizonyos időközönként érdemes megfordulni az egyenletes szín kialakulása érdekében. De mit tegyünk, ha napallergia tünetei elkezdenek megjelenni rajtunk? Első és egyben nagyon fontos lépés, hogy azonnal menjünk el a napról, és lehetőleg takarjuk el a megégett területet.
A gyakran erős ultraviola-sugárzás nem kevés kényelmetlenséget okozhat, főként akkor, ha érzékeny bőrűek vagyunk. Általában minden személy esetében máshogy jelennek meg a napallergia tünetei, de az égő és viszkető érzés gyakran közös jellemző lehet. A kiváltó ok minden esetben a megnövekedett sugárzás, de ez még nem minden, ugyanis nem ritkán valami más ok is húzódik a háttérben. A különböző gyógyszerek hatását vagy a kozmetikumok használatát a napfény gyakran katalizálhatja, és összeadódó hatásként jelennek meg a napallergia tünetei.
Amikor aztán már megtörtént a baj, nincs mit tenni, valamilyen módon fel kell venni a küzdelmet. Szerencsére vannak hatékony készítmények a napallergia kezelése érdekében, de a legjobb mindig az lehet, ha nem hagyjuk kialakulni a problémát. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha tudjuk, hogy mi magunk is elszenvedői lehetünk ennek. Amikor napfényre megyünk hosszabb időn keresztül, akkor érdemes különböző védőkrémeket használni. A napallergia kezelése többféle módon történhet meg.
Az egyik az, hogy megpróbálkozunk a régi népi gyógyászat által alkalmazott, gyógynövényekből készült kivonatokkal, amilyen lehet a körömvirág vagy a kamilla, de a modern tudomány által létrehozott készítmények szintén hatásosak lehetnek. Egy szakorvos véleménye minden esetben hasznos, ezért a napallergia kezelése megfelelő tanácsokon alapszik. Ha végül rájövünk, hogy mivel tudjuk könnyen leküzdeni a problémát, akkor már nincs mitől félnünk, de még így is jobb a megelőzés, ugyanis a kialakulástól a tünetmentességig eltelhet pár kényelmetlen óra, amit jobb elkerülni.