Ha nem biztos a dolgában a termék kiválasztását illetően, akkor érdemes kikérnie egy szakértő véleményét. Nem nevezhető meg a legjobb műanyag ablak, hiszen rengeteg híres márka dob piacra minőségi és strapabíró változatokat. Általánosságban azonban elmondható, hogy nem feltétlenül a légkamrák számát kell figyelembe venni vásárláskor. Hiába helyeznek egy 68-70 mm vastag profilba 6-7, esetleg 8 légkamrát, mivel ezzel csak azt érik el, hogy nem lehet majd megfelelő méretű merevítő vasat belehelyezni. A 70 mm vastagságú nyílászáróban maximum 5 légkamra kell legyen. Az a legjobb műanyag ablak merevítő, ami 1,5 mm-től vastagabb. Ha vékonyabb a kelleténél, akkor veszélyezteti a stabilitást. Egy prémiumkategóriás terméket a legkönnyebben úgy találhat, ha fellép az internetes oldalakra. Érdemes a gyártókra rákeresni és megnézni, illetve elolvasni azt, hogy milyen minősítésekkel rendelkeznek. A felhasználók értékeléseit és véleményeit szintén javasolt szemügyre venni. A legjobb műanyag ablak esztétikus, strapabíró és megfelelően szigetel. Minőségi nyílászárók dupla vagy tripla tömítésekkel, több légkamrás profilrendszerekkel rendelhetőek.
A műanyag ablak profil méretek eltérőek, sőt, személyre szabott paraméterekkel is igényelhetőek. A termék óriási segítséget nyújt abban, hogy az otthonát gazdaságosabbá és komfortosabbá tegye. A hagyományos nyitható változat mellett, megvásárolható toló-bukó, valamint emelőtoló kivitelben. A külső és a belső szín különböző lehet, így az elképzeléseinek megvalósításában csak a fantáziája szabhat határt. A leggyakoribb műanyag ablak profil méretek árban kedvezőbbek az egyedi tervezésű változatokhoz képes. Amennyiben házat építtet, javasolt ezt észben tartania. Egy hálószobába nem célszerű 90*120 cm alá tervezni, inkább ettől nagyobb legyen. Az ennél kisebb darabok mellékhelyiségekbe, fürdőkbe és konyhákba ideálisak. A 90*150 cm típusok nappalikba illenek, már ha szeretne természetes fényt az adott helyiségbe. A standard műanyag ablak profil méretek egyszerűen megtekinthetőek az internetes oldalakon. A vásárlás előtt mindenképpen kérje ki a hozzáértők véleményét!
Szerszám kulcs fajták, amikre szükség lehet
A műanyag ablakok beszerelése során is szükség van többféle szerszámra. Nem árt, ha rendelkezésünkre áll a szerszám kulcs fajták közül néhány. Ezekre akkor is szükség lehet, ha utólag szeretnénk beállítani a nyílászárót, amikor nem zár rendesen. Ekkor a tömítések mellett kialakult kis résen kiszökhet a meleg, ami rontja az épület energiahatékonyságát. A szerszám kulcs fajták közül egy imbuszkulcs szettre mindenképp szükség lesz, de nem árt, ha csőkulcs és villáskulcs is van kéznél. A szerszám kulcs fajták mellett nem árt arra is kitérni, hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésünkre a biztonsági fajtákat illetően. Az ajtókulcsoknál maradva, elsősorban a fogazás típusát érdemes megállapítani.
Vannak fogazott és fúrt kulcsok. Az előbbiek a klasszikus változatnak számítanak, amiknek a fogazata egy fűrészre emlékeztet. Ezeknek a csoportja is felosztható, mert különbséget teszünk az egyoldali és kétoldali fogazás között. Az utóbbiak előnye, hogy mindegy miként helyezzük a kulcslyukba, míg az egyoldali fogazattal rendelkező változatokat csak egyféle módon lehet behelyezni. A fúrt ajtó kulcsok hasonlítanak a slusszkulcsokra. Itt már nincs fogazat, ellenben a kulcs szárán hosszanti marás található. Ezekből is létezik egy- és kétsoros típus. A kulcsfajták között is léteznek olyan speciális változatok, amik alapos fejtörést okoznak az illetékteleneknek a másolás terén. A biztonsági kulcsokhoz olyan kód tartozik, ami lehetővé teszi a másolásukat. De a biztonsági kártyás megoldás is kiemelkedőnek számít a másolás megakadályozása érdekében, mert ezt csak az eredetit felmutatva lehet lemásolni. A szerszám kulcs fajták valamelyikére szintén szükségünk lesz, ha kulcs nélkül kell kinyitnunk egy beragadt ajtót, hogyha nem nyitja a kulcs a zárat.
Miért jó ötlet a mozgásérzékelős lámpa bekötése kapcsolóval?
Az elektromos áram nem játék, ezért érdemes komolyan venni a feladatot. Hogyha ezen a téren nem rendelkezünk elég ismerettel, akkor hívjunk inkább villanyszerelőt! A bekötési rajz alapján egyértelműen megoldható a mozgásérzékelős lámpa bekötése kapcsolóval. A kérdés már csak az, hogy miért kell hozzá kapcsoló, ha automatikusan fel- és lekapcsol, amikor mozgást érzékel? A kapcsoló beszerelése azért ajánlott, mert ezzel áramtalanítható a lámpa, amikor nincs rá szükség és ismét áram alá helyezhető, ha újra szeretnénk használni a mozgásérzékelő funkciójával együtt.
Tehát a mozgásérzékelős lámpa bekötése kapcsolóval ajánlott. Ez a kapcsoló lehet dupla vagy tripla, attól függően, hogy hány lámpát szeretnénk működtetni. Egyetlen kapcsolóra is köthető több lámpa, amennyiben ezeket egyszerre szeretnénk ki- vagy bekapcsolni. Sötétben hazaérkezve, nem kell a mobilunk fényével bajlódni, hogy a táskából kikotorjuk a kulcsainkat. A bejáratnál automatikusan felkapcsol a lámpa, aminek a fényénél egyszerűen megtalálhatjuk, amire szükségünk van. Szintén előnyös a figyelemfelkeltés szempontjából, mert ha valaki az épület körül ólálkodik, azt könnyen jelzi a felkapcsolódó fényforrás.